FAQ

Pontony do packraftingu, ze względu na swoją lekkość, przeznaczone są głównie do spływów nurtami rzecznymi. Na otwartych zbiornikach siła wiatru będzie mieć istotny wpływ na szybkość płynięcia. Można z nich jednakże korzystać w zasadzie wszędzie, gdzie znajdziemy wodę. Pinpack świetnie się sprawdzi zarówno w czasie spływu w Pieninach, przeprawie po kanałach weneckich oraz w trakcie zwiedzania skandynawskich fiordów.

Packraft Amundsen II to ponton jednoosobowy. Posiada jednak dużą wyporność (ponad 300 kg) dzięki czemu na wyprawę spokojnie można zabrać ze sobą młodsze dziecko, psa lub większy bagaż.

Nie. Do wiosłowania należy używać zwykłych wioseł, najlepiej składanych aby zmieściły się do bagażu. Wiosła w naszej ofercie zostały stworzone specjalnie z myślą o packraftingu, dlatego są najlepszym uzupełnieniem dla naszych pontonów. Jeśli zdecydujesz się na wybór innych wioseł to do Pinpacka Amundsen II sugerujemy wiosła o długości 220cm.

Główną różnicę stanowi materiał, z którego Pinpack został wykonany. Standardowe pontony tworzone są zazwyczaj z materiałów winylowych lub PCV. Nasze Packrafty produkujemy ze znacznie wytrzymalszego tworzywa – poliuretanu zbrojnego. Dzięki temu Pinpacki radzą sobie świetnie nawet w ekstremalnych warunkach. Wytrzymałość nasze packrafta jest porównywalna z kajakiem.

Pompka nie będzie potrzebna. Ponton należy napompować za pomocą specjalnego worka, dołączonego do packrafta, a na sam koniec dopompować ustami. Warto zadbać o to, by zawsze był napełniony powietrzem do maximum, bo to wpływa na jego wytrzymałość.

Pontony Pinpack wykonane są z niezwykle trwałych materiałów. Wszystkie elementy packraftów są zgrzewane, a w czasie produkcji nie wykorzystuje się kleju, co dodatkowo poprawia ich jakość. Swoją wytrzymałością, packrafty dorównują nawet kajakom.
Nie są jednakże niezniszczalne. Tak jak wszystko inne, także ten sprzęt można uszkodzić.

Do każdego pontonu dodajemy specjalny zestaw naprawczy – Tear Aid.
W przypadku pęknięcia, należy przetrzeć suchą szmatką okolice dziury, a następnie zakleić ją taśmą. Jest to niezwykle wytrzymała i elastyczna folia. Zastosowana zgodnie z instrukcją, rozwiązuje problem pęknięcia na stałe. Przy  małym uszczerbku materiałów można również skorzystać z taśmy klejącej – popularnego krokodyla. Istnieje również możliwość przesłania packrafta do naszego serwisu, gdzie zajmiemy się jego naprawą.

W zestawie naprawczym znajdziesz:
folię naprawczą Tear-Air typu A + ściereczki nasączone alkoholem – zestaw pozwala na szybką i łatwą naprawę uszkodzeń, bez konieczności rezygnacji z dalszej podróży